5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacji za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających własne produkty online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Również na placu pojawiają się innowacyjne technologie, które pozwalają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy odpoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas zależy na krótkim załatwieniu swoich spraw. Nie kochamy czekać w fazach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w pojedyncze pomieszczenie. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko chorujemy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy poznać do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż doskonale mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę chwili, co w składach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na stronę każdego biznesu i przeglądać asortyment w jakimkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem zajmuje się odzież i obuwie. Na drugim miejscu uważają się środki i kosmetyki. Potrafi więc być zaskoczeniem, jednak warunek jest otwarty. Mowa tutaj o wartościach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Wiele kobiet korzysta jednocześnie ze sklepów internetowych w planu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych ponadto będzie ostatnie dodatkowe, jednakże w takiej formie musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z kolei korzystając z internetu, wystarczy przejść na jedną stronę, i wszystkie potrzebne informacje będą na wybranie ręki. Kiedy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na zdrową platformę. Kolejnym etapem będzie wybranie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w dalekich sklepach wraz z możliwością cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z możliwości.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to inny powód, jaki w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do użytkowania z kolekcji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i masa nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wpaść w budowy niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że stoją strony, które składają w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym klientom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele kobiet przyjmuje się na skorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca zajmują bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć prawdopodobnie są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, ale nie odbiegają z tamtych skutecznością i szybkością.

Na koniec dodajmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po pewnym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy zastosować także z zespołów świadczonych przez sklepy, jak również firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jednocześnie w współczesny rozwiązanie pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek nowy cel.

Artykuł został stworzony przez specjalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o