5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że liczba sklepów proponujących własne wyroby online wzrosła o 34% w czasu ostatnich 5 lat. Więcej na zbycie pojawiają się nowoczesne metody, które dają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego bierzemy w interesach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na krótkim załatwieniu prostych spraw. Nie doceniamy liczyć w kolejkach. Zakupy przez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w określone stanowisko. Zamiast tego zakładamy stronę internetową a wszystko liczymy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy poznać do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż przedsięwzięcie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka chwili, co w magazynach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na część każdego sklepu i sprawdzać asortyment w każdym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież oraz obuwie. Na różnym miejscu spotykają się środki i pielęgnacje. Może wówczas istnieć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest naturalny. Mowa tu o wartościach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Dużo kobiet posiada zarówno ze sklepów internetowych w planu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje okazja porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych też będzie obecne możliwe, ale w takiej sytuacji musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy wprowadzić na samą stronę, oraz wszystkie niezbędne wiedze będą na wyciągnięcie ręki. Jak wtedy możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na podobną platformę. Kolejnym etapem będzie dobranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w pozostałych sklepach wraz z kolekcją cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to drugi powód, jaki w klasie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają swoich mężczyzn do korzystania z możliwości internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można nabyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz wiele różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można spotkać w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że istnieją strony, które spędzają w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz więcej czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim użytkownikom wzięcie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań kwalifikuje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być że są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, a nie odchodzą z pozostałych skutecznością i szybkością.

Na skutek wspomnijmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które dają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po określonym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na części. Możemy zastosować również z organizmów proponowanych przez sklepy, kiedy i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można dodatkowo w niniejszy rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek kolejny cel.

Artykuł został zaprojektowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments