7 błędów nawilżania skóry

7 błędów nawilżania skóry

Polecne i promocje

Skóra człowieka to taki naturalny płaszczyk, który otula nas szczelnie i chroni przed szkodliwym działaniem przeróżnych czynników. To bariera, dzięki której brud, zimno, drobnoustroje chorobotwórcze i wirusy nie mają prawa nas zaatakować. Warto jednak wiedzieć, że gwarantem jej sprawnego działania jest jej dobra kondycja oraz odpowiednie nawilżenie. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, dlaczego zobaczmy 7 błędów nawilżania skóry.

 

Nieodpowiedni kosmetyk

Właściwe dopasowanie kosmetyku to klucz do sukcesu w dziedzinie nawilżania skóry. Źle dobrany krem potrafi bowiem sprawić więcej szkody niż pożytku, bo mogą pojawić się podrażnienia lub wypryski. Doprowadzenie do porządku takiej skóry jest dużo trudniejsze niż wybór odpowiednich kosmetyków, dlatego warto wiedzieć, jaką mamy skórę i dopasować krem do jej wymagań.

Złe rozprowadzenie kremu

Niewiele osób wie, że dla prawidłowego nawilżenia skóry bardzo duże znaczenie ma odpowiednie rozprowadzenie kosmetyku. Nie powinno się go rozsmarowywać od środka twarzy ku jej zewnętrznym krańcom, bo przy włosach kremu może być zbyt dużo, co będzie sprzyjać powstawaniu wyprysków. Zdecydowanie lepszą metodą jest rozprowadzenie kremu na dłoniach, a następnie delikatne wklepanie go w skórę.

Zbyt późne nałożenie kosmetyku

Skóra pracuje na nasza ochronę cały czas i cały czas powinna być utrzymywana w dobrej kondycji. W momencie, gdy oczyścimy skórę z zabrudzeń i zbyt długo będziemy zwlekać z nałożeniem kremu, skóra zacznie się przesuszać. Dlatego tak istotne jest szybkie nałożenie kremu, najlepiej od razu po zabiegu oczyszczającym.

Brak systematyczności

Kolejnym błędem, popełnianym często z powodu pośpiechu, jest nieregularne stosowanie kosmetyków nawilżających. Niestety, takie nawilżanie od przypadku do przypadku nie daje zadowalających i długotrwałych rezultatów. Skóra powinna być bowiem nawilżana dwa razy dziennie, po uprzednim dokładnym jej oczyszczeniu. Do twarzy możemy używać nawilżającego płynu micelarnego np. Bioderma Hydrabio H20.

Skupienie się na jednym obszarze skóry

Wiele osób myśląc o nawilżaniu skupia się jedynie na skórze twarzy. Tymczasem nawilżania wymaga również skóra na szyi, która niestety często bywa traktowana po macoszemu. Nawilżane powinno być także całe ciało, dlatego nie można zapominać o stosowaniu balsamów i kremów nawilżających do tego przeznaczonych.

Niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych

Warto pamiętać, że promienie słoneczne bardzo wysuszają skórę. To właśnie dlatego, w trosce o odpowiednie jej nawilżenie, nie powinniśmy na co dzień zapominać o stosowaniu kosmetyków z filtrem UV np. kremu wygładzającego do twarzy Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF 30. Jeśli tego zaniechamy, to słońce negatywnie wpłynie na naszą skórę i sprawi, że będzie wymagała solidniejszej regeneracji niż zwykłe zabiegi nawilżające.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments