Baterie umywalkowe nie muszą być zwyczajne

Baterie umywalkowe nie muszą być zwyczajne

Warto przeczytać

Funkcjonalność i estetyczny wygląd – to dwie podstawowe cechy, na które zwracamy uwagę przy wyborze baterii umywalkowej. To jaka ona będzie, w dużej mierze zależy od aranżacji wnętrza łazienki.

Jaką wybrać?
Bateria umywalkowa jest istotnym elementem każdej łazienki. Korzystamy z niej przynajmniej kilka razy dziennie. Rynek oferuje nam naprawdę wiele jej rodzajów, więc jej wybór wcale nie musi należeć do najłatwiejszych. Tak naprawdę odpowiedni zakup baterii uzależniony jest od posiadanej przez nas umywalki – jej kształtu, głębokości, stylu oraz aranżacji łazienkowej a także indywidualnych upodobań. Te trzy elementy przy wyborze armatury powinny być kluczowe.
Pierwszym na co zwracamy uwagę przy wyborze baterii umywalkowej jest jej umiejscowienie w naszym domu – czy ma ona być stojąca (tzw. sztorcowa), czy naścienna (obecnie rzadziej stosowana, występuje raczej w starszych typach domów i mieszkań).

Bateria umywalkowa dzieli się na jednouchwytową i dwuuchwytową. Ta pierwsza charakteryzuje się bardziej nowoczesnym designem i prostą formą. Jest praktyczniejsza i oszczędniejsza ze względu na możliwość dostosowania temperatury wody.

Ta druga szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom klasy i stylu retro, bo to zwłaszcza w tej wersji istnieje wiele kunsztownych wzorów baterii umywalkowej. Ze względu na dwa kurki jest ona jednak mniej funkcjonalna.

Istnieją też baterie elektryczne, które póki co zdecydowanie rzadziej stosowane są w domach, czy mieszkaniach, choć mają swoje zalety. Są to tak zwane baterie umywalkowe bezuchwytowe, które dzięki specjalnemu systemowi reagują na ruch. Woda automatycznie wyłącza się po kilkunastu sekundach. Taka bateria sprawdza się w domach, w których są dzieci, ale może też generować większe zużycie wody.

Co jeszcze ma znaczenie?
Rodzaj zlewu to jedno, a do niego na odpowiednią długość i wysokość musimy dostosować wylewkę baterii umywalkowej. Jeśli kran będzie za krótki, to woda będzie rozpryskiwać się na boki, jeśli za długi – to mycie rąk, czy np. wlewanie wody do wazonu – może być utrudnione. Wylewka powinna być dostosowana w taki sposób, aby jej użytkowanie było komfortowe, a strumień wody wpadał w środek zlewu.

Jaki materiał?
Cena baterii umywalkowej jest uzależniona nie tylko od jej designu, ale też materiału, w którym jest wykonana. Waha się ona wtedy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Musimy pamiętać, że za ceną stoi jakość, a ta przekłada się na czas użytkowania armatury. Baterie najczęściej produkuje się z chromu, stali, miedzi, mosiądzu z dodatkowymi, ceramicznymi elementami. Występują także w kolorystycznych wariantach takich jak czerń, biel, złoto, czy antyczny brąz. Opcji jest wiele, a ostateczny wybór zależy od naszych potrzeb, funkcjonalności i poczucia estetyki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments