Cała prawda o nawilżaczu parowym

Cała prawda o nawilżaczu parowym

Aktulności

Powietrze, pomimo, że go nie widać, nie jest takie czyste, jak może się wydawać, nawet w często wietrzonych pomieszczeniach. Jego zła jakość ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i samopoczucie człowieka zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Niektórzy stosują w mieszkaniach nawilżacze parowe ale czy naprawdę one przynoszą oczekiwane efekty?

Tryb nocny
Eksperci są tego samego zdania, że dobry sen jest możliwy tylko wtedy, kiedy temperatura i powietrze w sypialni są dostosowane do potrzeb człowieka. Wiosną i latem bez problemu można uchylić okno, aby sen był twardszy, jednak zimą graniczy to z cudem. Nawilżacz parowy nie tylko poprawia jakość snu, które ma bezpośrednie działanie na samopoczucie ale również posiada niebywałe skutki, jeśli postawi się go w.. łazience.

Jak one działają?
Wszystkie urządzenia tego typu działają na zasadzie pobierania wody i przetwarzania jej w parę wodną, która w teorii ma oczyścić powietrze z toksyn i alergenów. Istnieje wiele typów tych urządzeń nie mniej jednak jednym z najpopularniejszych jest nawilżacz parowy. Inwestują w niego nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi czy rodziny z dziećmi ale również osoby dbające o swoje ciało regularnie. Dlaczego? Stawiając nawilżacz parowy w łazience jest on wzmocnieniem wpływu zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych na powierzchni skóry w domowych warunkach.

Łazienka miejscem relaksu
Aby się zrelaksować i odpocząć po całym dniu spędzonym w pracy, nie jedna kobieta ucieka do łazienki. To właśnie tam jest w stanie stworzyć sobie mini-spa, w którym nikt nie będzie jej przeszkadzał. Nawilżacz parowy odgrywa niemałą rolę w tym procesie, ponieważ na bieżąco poprawia jakość powietrza, dzięki czemu organizm szybciej się odpręża i regeneruje. Wdychając nawilżone i świeże powietrze zdecydowanie poprawia się wygląd i elastyczność skóry. Pory są otwieranie, tak więc wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone pod skórą mogą uwolnić się na zewnątrz. Ponad stwarza on doskonałe warunki do korzystania w 100% z dobrodziejstw dzisiejszej chemii. Znaczy to tyle, że dzięki odpowiednio wilżonemu powietrzu większość kosmetyków lepiej się wchłania w głębsze warstwy skóry, co pozwala na szybsze dostrzeżenie efektów kuracji i zabiegów pielęgnacyjnych.

Okres grzewczy vs. Zdrowie
Sezon zimowy zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych z wielu względów, a na pewno nie pod względem zdrowotnym. Skóra bardzo szybko się wysusza i jest narażona na odmrożenia. Bez prawidłowej pielęgnacji może dojść do jej bolesnych pęknięć z powodu mrozu. Nawilżacz parowy w bardzo szybkim tempie zwiększa poziom nawilżenia powietrza, które jest wysuszane przez kaloryfery, dzięki czemu poprawia się również jakość skóry. Bez niego wszystkie kremy nawilżające działają tylko jednowarstwowo, ponieważ tworzą niewidzialną maskę wokół ciała, jednak nie wchłaniają się w głębsze jej obszary, przez co skóra po kilku godzinach znowu jest sucha i szorstka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments