Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

artykuły

Nadmierne wypadanie włosów to problem dotykający coraz większą ilość kobiet. Najczęściej spowodowany jest przedłużającym się stresem lub brakiem czasu na wykonywanie codziennej domowej pielęgnacji. Są też inne przyczyny, które warto poznać, by raz na zawsze odzyskać mocne i gęste włosy.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów
Jednym z najczęstszych powodów jest niedożywienie. Organizm, który jest pozbawiony niezbędnych składników odżywczych, a przede wszystkim witamin i mikroelementów, jest osłabiony, przez co osłabione są też włosy. Dlatego zawsze pierwszym krokiem w walce z łamliwymi i wypadającymi włosami powinno być wprowadzenie do diety większej ilości warzyw i owoców, a także zastosowanie odpowiednich kosmetyków, które odżywią włosy od zewnątrz. W tym celu należy sięgnąć po dobry kosmetyk przeciw wypadaniu włosów, który posiada w swym składzie wiele substancji aktywnych i odżywczych, jak np. ekstrakt z bazylii czy naturalny czynnik nawilżający. Bazylia, szczególnie ta, która jest pozyskiwana ekologicznie, posiada w sobie składniki odpowiedzialne za zmniejszenie wypadania włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Natomiast NMF, czyli naturalny czynnik nawilżający, pozwala zachować odpowiednio nawodnione włosy, które są piękniejsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach każdy z nas może sobie kupić dobry szampon przeciw wypadaniu włosów, jak np. Basil Element.

Kolejną przyczyną, która już została wyżej wspomniana, są uszkodzenia mechaniczne powstające podczas silnego rozczesywania włosów lub wiązania ich gumką czy spinkami – one również doprowadzają do nadmiernej łamliwości. W związku z tym warto przez pewien czas pozostawiać włosy rozpuszczone, by nie narażać je na nowe uszkodzenia. Poza tym trzeba je również wypielęgnować dobrymi odżywkami, by przestały się plątać i łatwiej się rozczesywały.

Warto jeszcze raz podkreślić jak ważna jest dieta. Organizm pozbawiony przez dłuższy czas składników odżywczych, witamin i mikroelementów, jest nie tylko podatniejszy na choroby i stres, ale przede wszystkim osłabiony. Skóra staje się ziemista, paznokcie łamliwe, a włosy nadmiernie wypadające. Na szczęście wprowadzając do diety świeże warzywa i owoce oraz stosując suplementy diety, można w ciągu kilku tygodni poprawić odżywienie organizmu, a tym samym nie tylko urodę, ale również zdrowie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments