Do czego służy hydromasaż?

Do czego służy hydromasaż?

Aktulności Artykuł miesiąca

Niektórzy ludzie uważają, że wanna z hydromasażem jest stworzona tylko po to, żeby lepiej się zrelaksować podczas kąpieli. Taka opinia jest błędna, ponieważ wanny, wyposażone w specjalne otwory, pozwalające na wykonanie masażu wodą, są bardzo przydatne w przypadku leczenia wielu schorzeń a także w celach profilaktycznych. Dlatego właściciele dużych łazienek powinni pomyśleć nad instalacją tego urządzenia sanitarnego.

W jakich problemach pomaga hydromasaż?
Przede wszystkim, wanny z hydromasażem są bardzo przydatne dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i stawami. Działanie mocnego strumienia wody pobudza tkanki chrzęstne do aktywnej regeneracji.

Leczenie schorzeń stawów nie jest jedynym zadaniem hydromasażu. Także ten rodzaj masażu bardzo pomaga osobom, które mają chore żyły. Strumień wody poprawia elastyczność ścianek żył, co pomaga pozbyć się kruchości dróg krwionośnych, niedrożności żył a także zmniejszyć obrzęki.

Wanny z hydromasażem także potrafią poprawić elastyczność skóry i polepszyć kondycję mięśni a także pomagają w odchudzaniu. Przy tym polepsza się metabolizm całego organizmu.
W wyniku tego, po seansach hydromasażu nie tylko poprawia się ruchomość stawów i kondycja żył, ale także polepsza się sprawność układu trawiennego i limfatycznego. Osoby, które mają duże blizny na ciele, także mogą liczyć na to, że masaż potrafi je zmniejszyć.

Hydromasaż jak sposób na relaksację
Oczywiście, zastosowanie wanien z hydromasażem pozwala bardzo dobrze zrelaksować się. Ponieważ niemal wszystkie systemy i układy organizmu zaczynają działać lepiej, człowiek nie tylko czuje się wypoczęty, ale także ma bardzo dużo sił.

Masaż strumieniami wody potrafi zminimalizować spazmy i bóle, zmniejszyć pobudzenie nerwowe i naprężenie mięśni. Jednocześnie, następuje aktywizacja całego organizmu, co znacznie przyśpiesza jego pracę. Dlatego właśnie po seansie takiego masażu, organizm jest przygotowany do aktywnego spędzania czasu a nie tylko do dalszej relaksacji.
W jaki sposób można wykonać dobry hydromasaż w domu?

Bez wątpienia, każda osoba może spróbować wykonać masaż za pomocą prysznica, lecz w tym przypadku nie będzie on działał kompleksowo, tak jak jest to możliwe w przypadku wanien z hydromasażem. Największy strumień, który tylko potrafi zaoferować słuchawka prysznica, może dobrze wymasować mięśnie nóg, poprawić krążenie a także pomóc w odchudzaniu. Jednak, taki strumień nie jest wystraczająco intensywny, a dlatego nie potrafi zaoferować wszystkich możliwych działań zdrowotnych.

Jeżeli w domu jest wanna z hydromasażem, już same leżenie w niej daje bardzo dobry efekt. Przy tym można poleżeć na plecach, a później spróbować przewrócić się na brzuch. Po wykonaniu masażu nie warto wstawać zbyt gwałtownie. Najlepiej jest poleżeć jeszcze przez parę minut w wannie, a później przenieść się na łóżko. Po przejściu uczucia głębokiego wypoczynku, w każdej części ciała następuje przypływ sił i energii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments