Drogerie internetowe – skąd ich popularność?

Drogerie internetowe – skąd ich popularność?

Opinie Warto przeczytać

Rynek e-commerce podbija świat Internetu. Każdego dnia powstają sklepy internetowe, które oferują nowe produkty lub stare, w bardziej atrakcyjnych cenach. Wśród sklepów internetowych ogromną popularnością cieszą się drogerie oferujące kosmetyki online. Z badań przeprowadzonych przez Gemius Polska wynika, że w roku 2016 aż 51% ankietowanych, zadeklarowało swoje zainteresowanie kupowaniem kosmetyków i perfum przez Internet. Dlaczego drogerie internetowe zyskały taką popularność w sieci?

 

Szeroki wybór asortymentu
To jeden z najważniejszych powodów, dla którego wiele Polek kupuje kosmetyki online. W przeciwieństwie do tradycyjnych drogerii, dostępnych np. w galerii, drogerie internetowe mogą pochwalić się o wiele bogatszą ofertą kosmetyków. Ma to oczywiście związek z brakiem miejsca stacjonarnego, w którym są kupowane są produkty. Tradycyjne drogerie dysponują ograniczonym miejscem na przechowywanie towaru, co sprawia, że produkt musi zostać poddany selekcji – na półkach ustawiane są najczęściej te kosmetyki, które mogą zapewnić najwyższą sprzedaż. Osoby, które szukają mniej popularnych kosmetyków, mogą mieć problem ze znalezieniem ich na półkach sklepowych. Zupełnie inaczej jest w przypadku kosmetyków online, ponieważ tam towar pobierany jest z magazynów, a te są w stanie pomieścić większą ilość towaru.

Szybka i sprawna przesyłka
Mimo, że sama ścieżka zakupowa może być nieco dłuższa (magazyn – dostawca – klient), to szeroki wybór metod dostarczania produktu i coraz lepsza jakość firm dostawczych sprawia, że kupowanie kosmetyków online wcale nie musi być niewygodne. Wręcz przeciwnie – bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na dotarcie do sklepu, jesteśmy w stanie za pomocą dosłownie kilku kliknięć kupić interesujące nas kosmetyki. To udogodnienie szczególnie dla osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu.

Dokładny opis produktów
W większości drogerii internetowych, kosmetyki zostają opatrzone w opis, którego zadaniem jest wskazanie na unikalne cechy produktu, co powinno ułatwić znalezienie odpowiedniego kosmetyku dla siebie. To sprawia, że kupowanie kosmetyków online jest jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

Możliwość porównania produktu
Kosmetyki kupowane przez Internet dają możliwość znalezienia opinii na ich temat, a także porównania cen, w przypadku, gdyby dla kogoś był to czynnik rozstrzygający o zakupie. Bardzo często opinie na temat kosmetyków są dostępne na stronie produktu i są pisane przez osoby, które dokonały traksakcie w sklepie (wiele sklepów daje możliwość oceniania jedynie zarejestrowanym w sklepie użytkownikom). Dzięki temu mamy możliwość zweryfikowania, czy kosmetyk, który kupujemy, jest rzeczywiście wysokiej jakości, a także, czy sklep zapewnia sprawną i szybką przesyłkę.

Podsumowując kupowanie kosmetyków przez Internet nie bez powodu zyskało tak dużą popularność wśród konsumentów. Składa się na to kilka czynników: od wygodnej i szybkiej ścieżki zakupowej po szeroki wybór kosmetyków dostępnych online.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments