Instrukcja montażu systemu filtrującego Flow Comfort

Instrukcja montażu systemu filtrującego Flow Comfort

Polecne i promocje

Oczyszczanie wody pitnej to niezwykle ważna kwestia. Pozbawiona szkodliwych zanieczyszczeń, związków metali ciężkich, przykrego smaku i zapachu czy kamienia zyskuje właściwe parametry użytkowe i ekologiczne. Najlepszym sposobem na uzyskanie czystej wody o zmniejszonym poziomie twardości, pozbawionej pyłów, drobinek i chloru jest zastosowanie specjalnych systemów filtrujących. Jednym z polecanych jest system Flow Comfort Dafi.

Flow Comfort to innowacyjnych system filtrujący wodę od znanego i cenionego na całym świecie producenta Dafi. System skutecznie poprawia jakość wody, usuwając z niej wszelkie szkodliwe składniki, redukując twardość wody, niwelując smak i zapach chloru. Rozwiązanie to wykorzystywane jest do użytku domowego i profesjonalnego, do ujęć wodociągowych oraz przydomowych z dopuszczeniem do spożycia.

Instrukcja montażu systemu filtrującego Flow Comfort – krok po kroku

Montaż systemu filtrującego wodę kranową Flow Comfort dokładnie zaprezentowany jest na filmie. Instalacja jest prosta, intuicyjna i odbywa się zaledwie w 7 krokach. Przyłączenie nie wymaga żadnych przeróbek ani modernizacji instalacji. Do montażu niezbędne są jedynie:
– trójnik lub redukcja na wężyk,
– narzędzia takie jak nóż nastawny, nożyczki lub nożyk tapicerski śrubokręt,
– naczynie do testu twardości wody.

Pierwszym krokiem jest zamontowanie kranika do wody filtrowanej w blacie lub zlewie. Należy zakręcić dopływ wody, wywiercić odpowiedni otwór wielkości 12,5 mm oraz zamontować kranik. Wężyk docięty pod kątem prostym z dodatkową nakrętką, baryłką oraz wstawką usztywniającą, należy połączyć z kranikiem i dokręcić.

Kolejną czynnością jest zainstalowanie filtra pod zlewem. Należy oderwać zabezpieczenia z wkładu, zdjąć osłonę, wsunąć wkład w głowicę z prawej strony do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Filtr z głowicą powinien znaleźć się na wprost lub na ścianie bocznej pod zlewem. Należy go zamocować pionowo za pomocą wkrętów.

Po instalacji filtra z głowicą powinno nastąpić podłączenie systemu Flow Comfot do intalacji wodnej. Wykorzystaj do tego trójnik lub redukcję na wężyk (w zależności od rodzaju przyłącza i rodzaju armatury czerpalnej). System filtracji podłącz do instalacji zimnej wody za pomocą wężyków wodnych, wsuwając je do szybkozłączek znajdujących się w głowicy.

Teraz czas na  kontrolę twardości wody. Aby sprawdzić jakość wody, wystarczy użyć specjalnego paska, zanurzyć go w wodzie, odczekać i odczytać wynik ze skali twardości wody zamieszczonej w instrukcji. Obracając filtr względem głowicy, można ustawić optymalny poziom redukcji twardości wody, zgodnie z wynikiem przeprowadzonego testu. Pozycja A to maksymalne zmiękczenie wody, a D minimalne.

Kolejny krok to montaż wskaźnika wymiany filtra. Wskaźnik z zainstalowanymi bateriami i po ustawieniu wartości na wskaźniku, należy zamontować w widocznym miejscu za pomocą magnesu lub naklejki pod zlewem oraz przytrzymać przycisk 'reset’ do momentu migania światła.

Ostatni krok to uruchomienie system Flow Comfort. Wystarczy otworzyć kranik wody filtrowanej, odkręcić odpływ wody i sprawdzić, czy nie ma wycieków. Jeśli woda przezroczysta i pozbawiona pęcherzyków, system działa poprawnie!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments