Jak folie prywatyzujące – folie mrożone i folie mleczne dbają o naszą prywatność ?

Jak folie prywatyzujące – folie mrożone i folie mleczne dbają o naszą prywatność ?

Warto przeczytać

Jeśli szukamy sposobu na stworzenie w swoim miejscu pracy lub domu prywatnych warunków, umożliwią nam to folie prywatyzujące – folie mleczne i folie mrożone. Zaaplikowane na szklanych powierzchniach pozwolą nam w spokoju i bez rozpraszania się wykonywać wszystkie codzienne obowiązki oraz przyjmować klientów lub gości.

Folie mrożone i folie mleczne – jak wykorzystać folie prywatyzujące?

Folie prywatyzujące o matowej strukturze, do których należą folie mleczne (folie białe) oraz folie mrożone (folie szronione) mają na celu odgrodzenie nas od spojrzeń osób z zewnątrz i od tego, co dzieje się po drugiej stronie. W ten sposób zwiększają naszą prywatność, a przy tym pozwalają lepiej skoncentrować się na wykonywanych obowiązkach. Możemy nakleić je zarówno na szklane szyby na oknach, drzwiach, jak i ściankach działowych. Jest to tańsza, jednak równie skuteczna alternatywa dla m.in. szkła piaskowanego lub wytrawianego. Pamiętajmy przy tym, że zaaplikowane na szklanych powierzchniach folie prywatyzujące działają w obu kierunkach. My przestajemy być widoczni z zewnątrz, ale sami tracimy również możliwość podglądania otoczenia.

Folie mleczne i folie mrożone w lokalach, biurach, gabinetach

Folie szronione i folie białe są na szeroką skalę wykorzystywane przede wszystkim w gabinetach lekarskich, dentystycznych, salonach kosmetycznych, pokojach SPA oraz salach konferencyjnych i wykładowych. Ponadto, szybko docenimy ich właściwości również w innych miejscach pracy – nowoczesnych biurach z przeszkleniami, lokalach usługowych, czy punktach gastronomicznych. Możemy zamontować je wszędzie tam, gdzie zależy nam na prywatności, komforcie i spokoju.

Folie prywatyzujące w domach i mieszkaniach

Folie matowe świetnie sprawdzają się również w domach, mieszkaniach oraz hotelach. To doskonałe folie na szyby balkonowe i folie na okno do łazienki. Ich obecność w tych miejscach nie tylko zapewnia nam większą prywatność, ale i bezpieczeństwo. Tak zasłonięta szklana powierzchnia uniemożliwia ewentualnemu intruzowi podejrzenie tego, jakie przedmioty znajdują się w środku. O taką formę ochrony powinni zadbać przede wszystkim właściciele nisko zlokalizowanych mieszkań.

Folie mrożone i mleczne – cechy wspólne

Folie mleczne i folie szronione pod wieloma względami są do siebie bardzo podobne. Zarówno jedne, jak i drugie spełniają swoją funkcję prywatyzującą o każdej porze i w każdych warunkach. W ciągu dnia, jak i w nocy. Pod tym względem matowe folie okienne wyróżniają się na tle folii lustrzanych, które „znikają” z szyby, gdy w pomieszczeniu będzie dużo jaśniej niż na zewnątrz.

Mimo że folie mrożone i folie białe to folie matujące, nie musimy obawiać się, że po ich aplikacji na szybie utracimy dostęp do światła słonecznego. Folie prywatyzujące samoprzylepne nie zaciemniają pomieszczeń. Sprawiają jednak, że promienie przedostające się do środka stają się bardziej rozproszone, łagodniejsze i bezpieczniejsze dla naszego wzroku.

Co wyróżnia folie mleczne na szyby?

Folie mleczne należą do folii prywatyzujących o sztywniejszej, mniej plastycznej strukturze. Nie pozwolą nam przez to na żadną dodatkową ingerencję, np. wycięcie wzorów przy użyciu plotera.

Cechą, która odróżnia folie białe od folii mrożonych, jest również ich wybarwienie. Folie mleczne na co wskazuje ich nazwa, odznaczają się jasną, białą lub delikatnie kremową kolorystyką. Doskonale wyglądają dzięki temu w rozmaitych aranżacjach – nowoczesnych, klasycznych, loftowych, czy skandynawskich.

Czym charakteryzują się folie mrożone na okna?

Folie mrożone to folie matowe o większej elastyczności i plastyczności. W odróżnieniu od folii mlecznych możemy przez to ingerować w ich powierzchnię, wycinając wzory za pomocą plotera. Pozwali nam to na spersonalizowanie wyglądu takiej folii, jak i dodatkowe urozmaicenie jej wyglądu.

Mrożone, ozdobne folie na okna mogą mieć ponadto odrobinę inny odcień, niż folie białe. Wpada on nie w mleczne, kremowe, a bardziej grafitowe i chłodniejsze tony.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments