Kiedy warto wybrać botox na zmarszczki?

Kiedy warto wybrać botox na zmarszczki?

Polecne i promocje

Chociaż w sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, to jednak nie uzyskamy z nimi tak dobrych rezultatów jak z medycyną estetyczną. Kosmetyki anti-aging, czyli opóźniające skutki upływającego czasu widoczne na skórze warto stosować, ale wtedy, gdy zmarszczki są już teraz widoczne, szybkie i widoczne efekty osiągniemy dzięki specjalistycznym zabiegom.

Botox jest jedną z najczęściej stosowanych substancji na zmarszczki. To inaczej toksyna botulinowa typu A, która powoduje wygładzanie zmarszczek poprzez miejscowe porażenie mięśni mimicznej. Dzięki temu zmarszczka wygładza się, nie utrwala i nie pogłębia się. Rezultat utrzymuje się nawet przez rok w zależności od metabolizmu pacjentki. Potem zabieg możemy bezpiecznie powtórzyć.

Kiedy nie jest za wcześnie na botox?

Eksperci w dziedzinie medycyny estetycznej wskazują, że nie ma konkretnego wieku, od którego możemy zacząć stosować zabiegi na zmarszczki zużyciem botoksu. Wynika to z faktu, że substancja ta działa głównie na zmarszczki mimiczne, które pojawiać mogą się już u osób po dwudziestce.

Botox bardzo dobrze sprawdza się na zmarszczki na czole, w tym na tak zwaną lwią zmarszczkę, na zmarszczki wokół oczu oraz wokół ust. Powoduje „wyprasowanie” bruzd i pozwala na uzyskanie bardzo estetycznego, naturalnego efektu. Oczywiście, bardzo ważne jest tutaj skorzystanie z pomocy dobrego gabinetu medycyny estetycznej oferującego botox Lublin także ma takie gabinety. Wtedy lekarz wykona zabieg profesjonalnie, aby nie uzyskać przerysowanego efektu kojarzonego z botoksem.

Jak wygląda zabieg z botoksem?

Do zabiegów stosuje się specjalne preparaty gotowe do użycia, które wstrzykiwane są w precyzyjnie określone przez lekarza medycyny estetycznej miejsca. Efekt w pełni będziemy mogli obserwować po około tygodniu.

Botoksu nie wykonuje się na pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacji i lekarz bada wtedy pacjentkę i omawia z nią efekty. W przypadku, gdy zastosowanie botoksu nie jest możliwe ze względu na przeciwwskazania, zaleci inne zabiegi, na przykład z użyciem kwasu hialuronowego, który bardzo dobrze sprawdza się jako wypełniacz zmarszczek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments