Koreańska pielęgnacja twarzy – na czym polega jej fenomen?

Koreańska pielęgnacja twarzy – na czym polega jej fenomen?

Polecne i promocje Prasóweczki

Zapewne większość kobiet nie raz słyszała o koreańskiej (lub szerzej – azjatyckiej) pielęgnacji twarzy. Od pewnego czasu pewne kosmetyki oraz rytuały pielęgnacyjne pochodzące z Azji stały się prawdziwym hitem. Trudno się dziwić, ponieważ tamtejsze kobiety mogą się pochwalić idealną, zadbaną cerą. Ponadto Azjatki zazwyczaj wyglądają znacznie młodziej, niż wskazuje na to ich metryka urodzenia.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż tak duża popularność azjatyckiej pielęgnacji zaczęła się od azjatyckich kremów BB. Te kosmetyki miały w sobie łączyć funkcje upiększające, pielęgnującej. Obecnie zainteresowanie wzbudzają nie tylko kremy BB, ale przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji twarzy, a także same sposoby i techniki aplikacji kosmetyków.

Azjatki skupiają się przede wszystkim na pielęgnacji twarzy, dlatego też wyglądają one o wiele młodziej i bardziej dziewczęco, aniżeli Europejki. Ogromną wagę przykładają też do ochrony cery przed słońcem (w ogóle warto chronić skórę całego ciała – o tym np. tutaj). Kolejnym czynnikiem, który sprawia, iż azjatycka pielęgnacja jest wyjątkowa, jest działanie prewencyjne. Azjatki mają świadomość, iż łatwiej jest zapobiegać problemom skórnym, takim jak choćby zmarszczki, niż je usunąć.

10 kroków pielęgnacji azjatyckiej
Kluczem skuteczności azjatyckiej pielęgnacji jest stosowanie tak zwanych dziesięciu kroków. Warto przyjrzeć się bliżej na czym to polega. Pomimo, iż stosowanie dziesięciu etapów każdego dnia dla wielu kobiet wydaje się być czymś niemożliwym, to jednak warto mieć świadomość, iż nie wszystko należy wykonywać codziennie. Pielęgnacja musi być przede wszystkim dobrana do potrzeb cery.

Pierwszy, jakże ważny krok to demakijaż. Należy usunąć przy pomocy płynu do demakijażu makijaż, a następnie na zwilżoną twarz nałożyć olejek do mycia twarzy (który olejek wybrać? – przeczytasz np. tutaj). Należy masować twarz przez około minutę. Dzięki temu olej skutecznie usunie resztki makijażu, czy sebum. Później oczywiście należy zmyć to wszystko z twarzy letnią wodą.
Kolejny krok to oczyszczanie. W tym celu wykorzystuje się żel do mycia, który należy zaaplikować na skórę twarzy. Po równomiernym rozprowadzeniu kosmetyk należy wykonać masaż. Na koniec również zmywamy twarz letnią wodą.

Następnie należy wykonać złuszczanie. Peeling to obowiązkowy etap. Ten kosmetyk wykazuje cudowne działanie, zapewnia oczyszczenie porów, usunięcie martwego naskórka oraz wygładzenie skóry. Ten krok w pielęgnacji twarzy warto wykonywać dwa razy w tygodniu.
Tonizowanie jest czynnością, której nie można pomijać. Jest to ważny krok, ponieważ na tym etapie następuje wyrównanie ph skóry.
Zastosowanie esencji. Jest to szczególnie ceniony kosmetyk przez Azjatki. Zapewnia on dostarczenie ważnych substancji odżywczych, a także pobudzenie procesów regeneracyjnych. Esencja jednak bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia na skórze żadnej warstwy.
Aplikacja serum. Działanie tego produktu jest ukierunkowane na konkretny problem. Ma ono skutecznie walczyć z poszczególnymi defektami, jak zmarszczki, przebarwienia, czy tłusta cera. W przypadku kiedy cera jest w dobrym stanie ten krok może zostać pominięty.
Nałożenie kremu pod oczy. Azjatki wyznają zasadę, iż to oczy a szczególnie skóra wokół nich zdradzają wiek kobiety. Krem pod oczy ma zapobiegać powstawaniu zmarszczek, czy też zasinień oraz opuchlizny, które w znacznym stopniu postarzają. Kremy pod oczy, których używają Azjatki są raczej lekkie, delikatne.
Jednym z ostatnich, lecz kluczowych etapów jest nawilżanie. Zastosowanie kremu nawilżającego przed snem to ostatni etap pielęgnacji.
Pomimo, iż wiele kobiet uznaje tak intensywną pielęgnację za zbyt czasochłonną, to jednak może być ona pomocna w dążeniu do doskonałej cery. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, dostosowanych do potrzeb cery, a także szczególne koncentrowanie się na pielęgnacji zamiast na makijażu i ukrywaniu niedoskonałości może przynieść znacznie lepsze efekty.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments