Naturalne kosmetyki na migrenę

Naturalne kosmetyki na migrenę

Polecne i promocje

Według badań na migrenowe bóle głowy cierpi aż połowa społeczeństwa, głównie kobiety. Najczęstsze objawy to silny ból głowy, uczucie przemęczenia, bóle mięśniowe. Poza tym, ataki są regularne, częste i niezwykle silne. Skutecznym środkiem w walce z migreną są m.in. leki zawierające kwas tolfenamowy lub ibuprofen. Aby ograniczać ryzyko wystąpienia migreny, należy wystrzegać się niektórych produktów spożywczych oraz unikać ostrych zapachów. W tym wypadku, pomocne okazują się być naturalne, bezzapachowe kosmetyki.

Migrenowcy powinni często przebywać na świeżym powietrzu, pić soki owocowo-warzywne, wysypiać się, unikać stresu, wprowadzić sport w swój tygodniowy grafik, ale i odpowiednio wybierać kosmetyki.

Jakie kosmetyki stosować w walce z migreną?

Warto stosować na co dzień kosmetyki naturalne, m.in. zawierające minerały, sól czy też cenne błoto z Morza Martwego słynące jako bezpłatne SPA. Już dawno stwierdzono leczniczy wpływ tego błota na ból głowy czy nawet dokuczliwą migrenę. Polecamy naturalne kosmetyki, gdyż na pewno będą pomocne w walce z bólem głowy. Po leki – nawet te łagodne, zawierające kwas tolfenamowy – zawsze zdążymy sięgnąć.

Kosmetyki bezzapachowe

Ponadto ważne jest, aby stosowane przez migrenowców kosmetyki były bez zapachu. Silne wonie i aromaty mogą powodować lub nasilać bóle głowy – podobnie jak niektóre produkty spożywcze czy przyprawy. Nie jest to jednak reguła, która sprawdza się w przypadku każdego pacjenta – najlepiej samemu sprawdzić i przekonać się, czy możemy stosować dany kosmetyk, czy lepiej go unikać.

Krem i maść odpowiednie na migrenę

Wśród kosmetyków pomocnych w walce z migreną warto wymienić także krem oraz maść tygrysią lub eukaliptusową – w aptece mamy ich szeroki wybór. Przynoszą one uczucie ukojenia, jeśli cierpimy na ostre bóle głowy. Warto smarować skronie oraz czoło, aby po kilkunastu minutach cieszyć się efektem. Migrena to choroba przewlekła, dlatego warto zawsze mieć przy sobie coś, co pomoże pomóc ją zwalczyć. Pomocne działanie mają także plastry chłodzące – działają jak zimne kompresy, które od lat polecane są na migrenowe bóle.

Bezcenna woda

Woda jest niezbędna do życia, ale to również naturalny kosmetyk. Mimo że jej drogocenne właściwości znane są od lat, wiele osób wciąż jej nie docenia. Tymczasem odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne w przypadku walki z migreną. Woda nie tylko wspomaga proces odchudzania, świetnie nawilża skórę, ale może też być lekarstwem na początki ataku migreny.

Jeśli jednak nie zadziałamy na czas albo te sposoby nam nie pomogą, warto wybrać się na konsultację do lekarza albo sięgnąć po lek zawierający kwas tolfenamowy lub ibuprofen.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments