Oliwki dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Oliwki dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Aktulności

Każdy rodzic z pewnością wie, że oliwki dla dzieci stanowią podstawowy artykuł pielęgnacyjny w ich kosmetyczce. Jednak ogromny wachlarz produktów dostępnych na rynku może skutecznie utrudnić wybór tej najlepszej. Jakimi zatem czynnikami kierować się przy jej zakupie?

Zastosowanie oliwki dla dzieci
Wbrew pozorom, oliwka nie służy wyłącznie do nawilżania skóry malucha. Szerokie spektrum jej zastosowań może przyprawić o zawrót głowy, ponieważ równie dobrze sprawdzi się w roli preparatu usuwającego ciemieniuchę lub resztek kremu, zmiękczającego wodę czy kosmetyku wykorzystywanego do codziennego masażu. Warto nadmienić, że także kobiety ciężarne z chęcią sięgają po nią podczas natłuszczania skóry po kąpieli czy jako elementu chroniącego przed występowaniem rozstępów.

Informacje na etykiecie
Aby wybrać idealną oliwkę dla dziecka, potrzeba przede wszystkim uważnie czytać informacje zawarte na etykiecie produktu. Podstawowym składnikiem powinny być olejki, np. słonecznikowy, migdałowy, jojoby czy w formie płynnej parafiny. W zależności od wybranego rodzaju, niektóre kosmetyki wzbogacone są również innymi dodatkami. Mowa w tym przypadku o:

witaminie E zapobiegającej działalności wolnych rodników,
wyciągu z rumianku
ekstraktu z nagietka
aloesie
oliwki dla dzieci
Formuła
Oliwki dla dzieci zazwyczaj mają formę półpłynną. Niektóre z dostępnych są osiągalne w postaci żelu. Bez względu na to, który rodzaj wybierzemy, po aplikacji na skórę dziecka pozostanie na niej tłusta powłoka, mająca za zadanie nawilżyć ciało malucha.

Zapach
Dobrej jakości kosmetyk dla dziecka nie powinien charakteryzować się silnym aromatem. Wiele oferowanych produktów w sklepach czy aptekach ma delikatny, niekiedy słabo wyczuwalny zapach. Decydując się na ich zakup możemy być pewni, że składa się z bezpiecznych składników, nie powodujących alergii czy reakcji uczuleniowych.

Inne czynniki
Aby zwiększyć satysfakcję z użytkowania, oliwka dla dzieci powinna być w wygodnym, odpowiednio wyprofilowanym opakowaniu. Ta kwestia jest nie bez znaczenia, albowiem utrzymanie mało poręcznej butelki śliskimi dłońmi może być co najmniej utrudnione. Równie istotnym elementem jest szczelność zatyczki. Kosmetyk, z uwagi na swoją tłustą, płynną konsystencję, w chwili przewrócenia może z łatwością ubrudzić otaczające przedmioty. Ich sprzątanie może przysporzyć nam wielu problemów.
Optymalnie byłoby, gdyby wybrany preparat posiadał pozytywną rekomendację Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Matki i Dziecka czy Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, gdyż wtenczas utwierdzi nas w przekonaniu, że jest całkowicie bezpieczny dla naszego maluszka. Produkty opatrzone tymi znakami znajdziesz między innymi w drogerii internetowej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments