Projektowanie gabinetu kosmetycznego: wystrój

Projektowanie gabinetu kosmetycznego: wystrój

Promocja i Reklama

Nowoczesne wyposażenie oraz najlepsze środki kosmetyczne zapewniają najwyższy poziom jakości procedur, natomiast wystrój gabinetu kosmetycznego w bardzo dużym stopniu wpływa na dobre samopoczucie klientek salonu. Odpowiedni wystrój pomieszczenia stwarza relaksującą atmosferę i pozwala osobom odpocząć nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. Dlatego właśnie każdy właściciel gabinetu kosmetycznego powinien zadbać o jego wystrój.

Najlepsze rozwiązanie kolorystyczne
Oczywiście, jak i w przypadku wystroju każdego innego pomieszczenia, gama kolorystyczna salonu piękności odgrywa ogromne znaczenie. Planując wystrój gabinetu kosmetycznego, warto wybrać kolory stonowane do podłogi i ścian. Spokojne kolory działają relaksacyjnie, a więc taki design będzie bardzo korzystnie wpływał na samopoczucie przedstawicielek płci pięknej. Najlepszym rozwiązaniem kolorystycznym będzie wybór ciepłych odcieni ścian, co zapewni poczucie komfortu w takim pomieszczeniu. Jednak, sprawdzić się mogą warianty koloru niebieskiego, szczególnie, jeżeli meble będą miały kolory kontrastujące. W przypadku mebli w salonie kosmetycznym mogą być zastosowane bardziej jaskrawe barwy. Mimo wszystko, powinny one pasować do wystroju całego salonu piękności.

Warto jednak zrezygnować z dużej ilości białych kolorów, żeby nie wywołać skojarzeń z gabinetem lekarskim albo szpitalem. Chociaż kolor biały potrafi podkreślić elegancję i luksus tego miejsca, niestety on także może nawiązywać do mniej przyjemnych doświadczeń.

Aranżacja pomieszczenia salonu piękności
Wystrój gabinetu kosmetycznego nie jest prostym zagadnieniem, ponieważ, jak już to było wspomniane wcześniej, ważne jest nie tylko stworzyć piękny obraz, ale także zapewnić przytulną atmosferę. Poza tym, należy pamiętać o takiej istotnej cesze salonu piękności, jak jego funkcjonalność. Dlatego właśnie w ostatnim czasie popularny i nowoczesny styl minimalistyczny stopniowo zastępuje się rozwiązaniami w stylu lounge. Najważniejszym zadaniem tego kierunku jest kreowanie przestrzeni, stworzonej do odpoczynku. Zgodnie z tym założeniem, gabinet kosmetyczny powinien mieć dużo wygodnych foteli, dywanów oraz szezlongów, które pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także są rodzajem ozdoby.

Bez względu na to, jaki styl będzie wybrany do wystroju gabinetu kosmetycznego, należy zwrócić szczególną uwagę na meble o opływowych kształtach, które posiadają jak najmniej ostrych kątów. Bez wątpienia, nie wolno zapomnieć o wygodnych i stylowych szafkach na kosmetyki oraz narzędzia specjalistyczne.

Bardzo dobrą decyzją będzie zastosowanie izolacji dźwiękowej w gabinecie kosmetycznym. Pomoże to utworzyć poczucie odcięcia się od hałasu otaczającego świata i ucieczki do prawdziwej oazy, która gwarantuje niezwykle przyjemne doznania. Jeżeli obok salonu piękności znajdują się obiekty warte uwagi, na przykład park albo piękne budynki, pomysłowe będzie zamontowanie dużych okien w salonie. Przy okazji, takie okna pozwolą wizualnie poszerzyć pomieszczenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments