Regenerujące minerały

Regenerujące minerały

Polecne i promocje

Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w czasach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu naturalne zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących dynamiczny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem i inne pierwiastki śladowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Biszofit właśnie te pierwiastki zawiera. Z kolei kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn oraz innych szkodliwych substancji. Dzięki właściwościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest niezwykle łatwa i bardzo wydajna.

Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu powodują nie tylko ciągłe zmęczenie. Ma to dużo poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie wpływa na działanie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w naszym organizmie nie wpływa jedynie na poprawę jego kondycji. Ma on także silne właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po intensywnym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort związany z długotrwałym wysiłkiem psychofizycznym. Okazuje się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest jedną z najbardziej efektywnych metod jego uzupełniania.

Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po ciężkim dniu lub innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, a nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę jest nie tylko prosta w stosowaniu, ale również bardzo wydajna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do pełni sił po przebytych kontuzjach.

Jak najlepiej regenerować ciało po ciężkim dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Ale nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli zrobić sobie tzw. kąpiel magnezową z wykorzystaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z gorącą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zanurzyć się w tej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Już po pierwszej kąpieli różnica będzie odczuwalna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją witalność, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można stosować również, gdy w przypadku spuchniętych i obolałych stóp. Mała porcja płatków z ciepłą wodą w misce da im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla osób, które nie posiadają wanny, możliwe jest stosowanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli zostawia ją nawilżoną i odprężoną.

W sytuacji, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, bądź po prostu istnieje potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z naturalnym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość znacznie się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje też do zrobienia domowego masażu relaksacyjnego.

Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w kuracji magnezowej istotną rzeczą jest korzystanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz informacja o tym, skąd pochodzą surowce użyte do ich produkcji. Ważne jest także, aby produkty miały certyfikaty dopuszczające je do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Więcej informacji o kosmetykach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie www.Mg12.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Więcej wiedz o kosmetykach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na ścianie Regenerujące minerały […]

trackback

[…] Dużo wiedz o kremach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie Regenerujące minerały […]

trackback

[…] Więcej wiedz o kremach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na części Regenerujące minerały […]

trackback

[…] Więcej wiedz o kremach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie Regenerujące minerały […]