Rockowy styl-makijaż i stylizacja

Rockowy styl-makijaż i stylizacja

Inne takie tam

W dzisiejszych czasach wiele osób próbuje przez wygląd znaleźć sposób na wyrażenie siebie. Coraz częściej sięga się po bardzo oryginalne stylizacje, które jednak w obecnie występującej różnorodności szokują znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Popularność zdobywają prądy mające swoje korzenie w bardzo specyficznych grupach. Przykładem jednej z takich aranżacji jest styl rockowy, w którym łączone są ciuchy motocyklowe i ekstrawagancki makijaż. Coraz więcej osób, które wcale nie są członkami kapeli decyduje się na taki ubiór. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach podczas komponowania swojego stroju i wiedzieć, gdzie można znaleźć ciekawą odzież.

Wyrazisty make-up
Nieodłącznym elementem rockowego stylu jest fantazyjny makijaż, który przyciąga wiele spojrzeń. Najwięcej uwagi bezapelacyjnie należy poświęcić stylizacji oczu, gdzie niezmiennie królują ciemne odcienie. Wyraźne linie kredki mają wyeksponować zarys oka, a intensywne cienie powiększyć je wizualnie i nadać mrocznego charakteru. Nie należy zapominać o użyciu tuszu w celu podkreślenia rzęs. Dopełnieniem całości jest nałożenie na usta mocnej szminki, najlepiej czarnej lub płomiennoczerwonej. O ile podczas pierwszego zastosowania takiego makijażu można poczuć się nieco nieswojo, to już przy następnych sytuacja przedstawia się wręcz odwrotnie i potrafi wręcz dodać pewności siebie. Całość w połączeniu ze skórzanymi ciuchami motocyklowymi prezentuje się naprawdę okazale. Jeżeli nie mamy doświadczenia w stosowaniu intensywnych kosmetyków to warto jednak wcześniej sprawdzić, jak reaguje na nie nasza skóra.

Stylizowane ciuchy motocyklowe
Niewiele jest sklepów dedykowanych rockowemu stylowi i zazwyczaj zakupy polegają na wyszukiwaniu w innych miejscach ubrań, które można wykorzystać. Najpopularniejszym używanym materiałem używanym w tego rodzaju ubiorze jest skóra, a dominującym kolorem czerń. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie sklepu motoryzacyjnego oferującego ciuchy motocyklowe, gdzie bez problemu można znaleźć ciekawe kurtki i spodnie wykonane z dobrej jakości skóry. W tym przypadku należy zwracać uwagę, żeby ubiór nie wskazywał jednoznacznie przeznaczenia motocyklowego i miał raczej uniwersalny wygląd. Warto poświęcić kilka chwil, aby ciuchy motocyklowe nabrały nieco więcej rockowego charakteru. Dobrym pomysłem jest ozdobienie ich kilkoma naszywkami lub celowe przetarcie w niektórych miejscach. Po takim zabiegu zyskają nowe, niepowtarzalne oblicze i możemy być pewni, że drugich takich nie spotkamy na ulicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments