Suszarka z dyfuzorem. Jak jej używać?

Suszarka z dyfuzorem. Jak jej używać?

Promocja i Reklama

Szukasz dobrej suszarki do włosów? Gdy rozglądasz się za modelami pełnowymiarowymi, na pewno znajdziesz wśród nich również takie, które posiadają nakładkę w formie dyfuzora. Kiedy się przyda? Jak z niej korzystać?

Dyfuzor do suszarki jest jednym z elementów dodatkowych w wielu dobrych suszarkach z górnej półki, ale mają go też wybrane tanie suszarki mniej znanych marek. To bardzo pomocny dodatek, ale nie każdy wie, jak z niego korzystać, aby wyczarować atrakcyjnie prezentującą się fryzurę.

Nakładka dyfuzora jest najczęściej dość duża i posiada wypustki z otworkami, które wypuszczają powietrze z suszarki. Otworki znajdują się również na podstawie nakładki. Dzięki temu nie emituje ona skoncentrowanego strumienia powietrza, ale małe strumyki na dużej powierzchni.

Do czego służy dyfuzor?

Głównym zadaniem dyfuzora jest pomoc w przygotowaniu pięknych fal i loczków na włosach. Dzięki dyfuzorowi możemy także sprawić, że włosy będą miały większą objętość. W przypadku włosów, które mają tendencje do falowania i kręcenia, możemy podkreślić wtedy ich wygląd.

Nie musimy wtedy korzystać z żadnych dodatkowych narzędzi fryzjerskich, na przykład z wałków do loków czy szczotek do modelowania. Z dyfuzorem uda nam się szybko i łatwo stworzyć naturalnie wyglądającą fryzurę – wystarczy tania suszarka z taką nakładką!

Jak używać dyfuzora?

Często dużo problemów sprawia samo użycie dyfuzora. To dość nietypowo wyglądająca nakładka, wobec tego wiele kobiet ma problemy z jej użyciem. To jednak nie takie trudne, jak może się wydawać.

Na początku wydzielamy pasma włosów, które będziemy chcieli suszyć. Możemy też wykorzystać odpowiednie kosmetyki do stylizacji podkreślające fale i loki. Potem pasmo luźno układamy na nakładce dyfuzora i lekko podnosimy w ją górę, ale nie dociskamy do skóry głowy. Włączamy suszarkę na najwolniejszy obrót i czekamy kilka minut, aż do wysuszenia się pasma. W tym czasie nie zmieniamy pozycji dyfuzora, ponieważ możemy zniszczyć fale albo loki. Podobnie postępujemy z pozostałymi pasmami włosów. Gotowe!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments