Urządzamy domowe SPA

Urządzamy domowe SPA

Artykuł miesiąca

Ośrodki SPA cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej zwracamy uwagę na wygląd, ale też na zdrowie fizyczne i psychiczne. Higiena życia ma ogromne znaczenie dla naszej równowagi wewnętrznej. SPA to zbiegi, które wpływają nie tylko na nasze ciało, ale również działają odprężająco i relaksująco.

Nie wszyscy mają możliwość korzystania z usług profesjonalnych masażystów i kosmetyczek. Czasami też brakuje na to czasu, ponieważ większe ośrodki są zlokalizowane poza miastem. Niektóre zabiegi możemy jednak wykonać w zaciszu własnego domu urządzając w nim mały kącik SPA. Nie trzeba mieć dużych funduszy – wystarczy kilka sprawdzonych pomysłów.

Meble skandynawskie najlepszym wyborem
Urządzając swój kącik relaksu musimy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich mebli. Liczy się nie tylko wygoda i łatwo dostępne półki – istotny jest również wygląd. Meble w profesjonalnym SPA zawsze mają spokojne, stonowane i jasne kolory. Tworzone są z naturalnych surowców, które kojarzą się z lasem i odpoczynkiem. Wszystkie te cechy posiadają meble skandynawskie, które mają prostą, minimalistyczną formę i są stonowane wizualnie. Dobór mebli nie może być przypadkowy, dlatego w profesjonalnych gabinetach nie ma miejsca na zbieraninę przedmiotów o różnej stylistyce.

Do przechowania kosmetyków i potrzebnych akcesoriów niezbędna jest komoda z pojemnymi szufladami. W każdej z nich powinien znaleźć się sorter, dzięki któremu posegregujemy wszystkie drobiazgi i produkty pielęgnacyjne. Najbardziej praktyczne są meble skandynawskie, które są projektowane przede wszystkim z myślą o wygodnym użytkowaniu. Tutaj największy nacisk kładzie się na praktyczną stronę mebli.

Przydatne kosmetyki
Zabiegi możemy wykonywać we własnej łazience, pod warunkiem, że posiadamy wystarczająco wygodną wannę. Przed zabiegiem warto zadbać o odprężający nastrój, który wprowadzą świece. W domowym SPA niezbędne są aromatyczne olejki, które wykorzystuje się do aromaterapii. Olejki muszą być używane zgodnie z rodzajem zabiegu, ponieważ wykazują różne działanie- odprężające, pobudzające, usypiające lub odkażające. Olejki stosuje się w dwóch formach – jako dodatek do gorącej kąpieli lub jako zapach roznoszony za pomocą specjalnego podgrzewacza. Innym dodatkiem zapachowym są kadzidełka, jednak w tym wypadku musimy się liczyć z powstaniem niewielkiej ilości dymu.

Innym popularnym produktem dodawanym do kąpieli jest sól relaksacyjna. Są to drobne kryształki, które po wrzuceniu do wody rozpuszczają się tworząc mineralny roztwór. Sól pozyskiwana jest z morza i najczęściej jest dodatkowo aromatyzowana i wzbogacana o ekstrakty pielęgnacyjne i lecznicze. Sól poprawia krążenie skóry, a także odżywia. Poprawia również chłonność naskórka, dlatego kąpiel w soli doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów nawilżających.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments