Waterpik rewolucją w kwestii higieny jamy ustnej

Waterpik rewolucją w kwestii higieny jamy ustnej

Aktulności Artykuł miesiąca

Tematyka higieny jamy ustnej to od zawsze gorący temat zarówno na fotelu dentystycznym, jak i w branży reklamowej, gdzie producenci chcą trafić do mas z nowymi sposobami na zdrowe zęby i dziąsła. Jedną z innowacyjnych technik są irygatory stomatologiczne. Waterpik to specjalny system, dzięki któremu zwykłe szczotkowanie może zostać wzbogacone lub całkowicie zastąpione przez moc wody pod ciśnieniem, która skutecznie wypłukuje z jamy ustnej bakterie, resztki jedzenia oraz wszelkie inne zbędne cząsteczki.

Rosnąca popularność irygatorów

 

Obecnie Waterpików używa już coraz większa liczba osób, a sam wynalazek dzięki masowej ekspansji medialnej dociera do świadomości klientów w zatrważającym tempie. Waterpiki, które można nabyć,  to urządzenia bazujące na wystrzeliwaniu skupionego strumienia wody pod ciśnieniem, które może być regulowane. Dodatkowo w zestawie z waterpikami znajdują się wymienne końcówki, które pozwalają na jeszcze lepsze czyszczenie i docieranie nawet do najgłębszych zakamarków jamy ustnej, w których lubią gromadzić się bakterie. Z pomocą takiego urządzenia można usunąć nawet do 99% płytki bakteryjnej, dlatego regularne stosowanie sprawia, że zęby stają się dużo mocniejsze i zdrowsze.

Alternatywa dla szczotkowania

Niektórzy specjaliści są zdania, że waterpik to lepsza alternatywa dla szczoteczek i nici dentystycznych, a sam proces mycia zębów jest nawet do 3 razy skuteczniejszy. Waterpik lepiej usuwa resztki między zębami i poniżej linii dziąseł, a w dodatku jest w stu procentach bezpieczny, dlatego może być użytkowany nawet przez osoby z nadwrażliwościami. Wg badań, efekty stosowania irygatorów stomatologicznych widoczne są już po dwóch tygodniach. Stomatolodzy chwalą pacjentów stosujących waterpiki, ponieważ zauważyli u nich znaczną poprawę w zakresie higieny jamy ustnej.

Waterpiki zalecane są dla osób z protezami, implantami, jak i tych, którzy noszą aparaty dentystyczne. Bardzo często w zestawie z irygatorem producent oferuje specjalne końcówki, przeznaczone do czyszczenia tego typu elementów. Dzięki innowacyjnej technologii czyszczenia zębów pod ciśnieniem utrzymywanie higieny mostów, koron oraz wszelkich innych sztucznych elementów uzębienia staje się dużo prostsze i wygodniejsze. W tym przypadku zbyt intensywne szczotkowanie mechaniczne może powodować uszkodzenia, a z kolei zbyt lekkie – niedokładność. Waterpik to wspaniałe urządzenie, które będzie doskonałym panaceum na wszystkie wymienione problemy i sprawi, że życie stanie się łatwiejsze i piękniejsze, a zęby zdrowsze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments