Wypełniacz zmarszczek – twój ruch w kierunku młodszej twarzy!

Wypełniacz zmarszczek – twój ruch w kierunku młodszej twarzy!

Warto przeczytać

Na Twojej skórze zaczęły pojawiać się zmarszczki i głębokie bruzdy? Brakuje jej jędrności i elastyczności? Z tym problemem zmaga się wiele kobiet. Na szczęście możesz poradzić sobie z tym nawet wtedy, gdy kremy już zawiodą. Dowiedz się więcej o wypełniaczu zmarszczek i sprawdź, jakie efekty możesz osiągnąć z jego wykorzystaniem!

Czym jest wypełniacz zmarszczek?

Wypełniacz zmarszczek jest substancją służącą do odmładzania i modelowania twarzy, w tym również do poprawy kształtu ust czy nosa. Zazwyczaj jednak stosowany jest w celu wygładzenia bruzd i załamań skóry. Najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, będący substancją naturalnie występującą w skórze. Działa on intensywnie nawilżająco, dlatego poprawia nie tylko wygląd twarzy, lecz także komfort i kondycję tkanki. Jednak kwas hialuronowy nie stanowi 100% składu wypełniacza zmarszczek. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybierać produkty najwyższej jakości, o starannie dobranych, bezpiecznych składnikach. Jednymi z lepszych tego typu wypełniaczy są te z serii Neauvia, stosowane między innymi w Klinice Miracki. Zastosowany w ich produkcji kwas produkowany jest przez szczep bakterii Bacillus Subtilis, niepatogenny dla człowieka. Dzięki temu produkt jest wyjątkowo bezpieczny dla organizmu.

Zabieg z wypełniaczami zmarszczek – jak wygląda i jakie daje efekty?

Przed zabiegiem zawsze konieczna będzie konsultacja ze specjalistą, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania i zakwalifikuje pacjenta do zabiegu. Sama procedura zazwyczaj trwa od 15 do 45 minut, w zależności przede wszystkim od obszaru zabiegowego. Następnie na wybrane miejsce naniesiony zostaje żel znieczulający. Potem lekarz nakłuwa skórę i wprowadza wypełniacz zmarszczek. Niesamowicie ważna jest tu precyzja, ponieważ igła dociera w głębokie warstwy skóry, co zapewnia skuteczność procedury i naturalność jej rezultatu. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po wstrzyknięciu produktu.

Rezultaty działania preparatu to między innymi wypełnianie zmarszczek pod oczami czy zniwelowanie tzw. „worków” pod oczami, a także bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek na czole, zarówno poziomych, jak i pionowych, w tym tzw. „lwiej zmarszczki”. Za pomocą żelu można również ujędrnić i napiąć skórę, a także poprawić jej nawilżenie i elastyczność. Cera staje się gładka i przyjemna w dotyku. Za pomocą preparatów z tej linii można również dokonywać drobnych korekt, np. poprawiać kształt nosa czy stosować je jako hialuronowy wypełniacz ust.

Wypełniacz zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego często pozwala również pobudzić syntezę kolagenu, czyli białka odpowiadającego za młody wygląd tkanki. Dzięki temu zaobserwować można również zagęszczenie tkanki, a przy tym wyraźna poprawę owalu twarzy. Należy jednak pamiętać, że efekt zależny będzie w dużej mierze od miejsca wprowadzenia preparatu. Rezultaty wypełnienia najczęściej utrzymują się od ok. 1 roku do 18 miesięcy.

Wypełniacz zmarszczek – przeciwwskazania do jego użycia

Chociaż sam zabieg wypełniania zmarszczek nie należy do procedur szczególnie inwazyjnych, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania – podkreślają eksperci z Kliniki Miracki. Należą do nich między innymi niektóre choroby, takie jak porfiria, epilepsja czy nowotwory, a także infekcje skórne, szczególnie te występujące w miejscu zabiegowym. Zaleca się również unikanie ich w przypadku zażywania aspiryny i leków przeciwzapalnych oraz nadwrażliwości zarówno na substancje zawarte w preparacie, jak i stosowane przed ich wprowadzenie środki znieczulające. Z użycia wypełniacza zmarszczek zrezygnować będą musiały również kobiety w okresie ciąży oraz laktacji, a także miesiączkujące w danym dniu.

Zabieg z zastosowaniem wypełniacza zmarszczek daje doskonałe rezultaty. Dlatego jeśli zmagasz się ze starzeniem się skóry, umów się na wizytę w Klinice Miracki i ujrzyj w lustrze nową twarz!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments